Kontakt:

policie                           158
městská policie         156

Hasičské stejnokroje

V letech 1893 až 1918 byl Čechách používán pracovní a vycházkový stejnokroj v tomto provedení.

V roce 1927 byl pracovní stejnokroj ujednocen do této podoby a byl používán do roku 1937, kdy došlo k velmi výrazné změně. Na obrázku je znázorněn velitel sboru a člen hasičského družstva. V současné době je používán tento stejnokroj nebo jeho kopie při různých ukázkách s historickou technikou (například s ruční potahovou stříkačkou…). Každopádně například Slezané měli stejnokroje nazelenalé.

Ve 40. letech 20. století byl jako slavnostní stejnokroj používán tento typ uniformy. Uniforma je tmavě modré barvy, sestává z kalhot, saka a opasku v národních barvách. Na hlavě se nosila čepice stylu brigadýrka.

Pracovní stejnokroj PS II je používán naší jednotkou i při zásazích a je vyroben ze 100% bavlny, hmotnosti 260g/m , atlasové vazby. Oděv má zvýrazňující prvky a vyznačuje se dlouhou životností a stálobarevností. Na stanicích profesionálních hasičů je tento oděv používán jako staniční.

Jedním z nejčastěji používaných zásahových oděvů je FIREMAN (III, IV,V). Střih oděvu je proveden tak, že redukuje stres, zvyšuje komfort a pohyblivost a poskytuje výjimečnou ochranu proti plamenům. Oblek sestává ze dvou dílů kabátu a kalhot a je vyroben ze speciálních umělých vláken (např.Nomex) , schopných po delší dobu odolávat vysokým teplotám. Uvnitř je speciální vložka, která zabraňuje pronikání vlhkosti, zimy a přehřátí organizmu.

.: zpět :.